A BME Villamosmérnöki és Informatika Kar

Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszéke

által rendezett

Doktorandusz Miniszimpózium programja

A Miniszimpózium helye: BME I. épület fsz. 017.

A Miniszimpózium időpontja: 2001. január 31. - február 1.

 

JANUÁR 31. SZERDA

FEBRUÁR 1. CSÜTÖRTÖK

8h30 - 9h50

Mesterséges intelligencia

8h30 - 9h50

Nagybonyolultságú számítógépes rendszerek

10h05 - 12h15

Információs Rendszerek

10h05 - 11h25

 

12h20 - 14h00

Ebédszünet

11h25 - 13h30

Ebédszünet

14h00 - 17h10

Nemlineáris rendszerek

13h30 - 16h50

Jelfeldolgozás

A kivonatok angol nyelvűek, az előadások nyelve magyar.

A kivonatok elérhetők a WEB-en: http://www.mit.bme.hu/events/minisy2001/

 

Január 31. Szerda

Mesterséges Intelligencia (Elnök: Dr. Péceli Gábor, tanszékvezető)

8h30 - 9h50

   
 

Attila ÁLMOS

Advanced Genetic Methods for Map Labeling

 

Gergely HÉJA

Neural Networks in the Analysis of Medical Reports

 

Orsolya TAKÁCS

Soft Computing Tools in Anytime Systems

     

9h50 - 10h05

Szünet

 
     

Információs rendszerek (Elnök: Dr. Selényi Endre)

10h05 - 12h15

   
 

Szabolcs BARANYI

Conceptual Modeling of Information System

 

Zsolt BARCZIKAY

Controlling Gene Description with XML

 

Ferenc BODON

Research fields of Data Mining Algorithms

 

Péter ORVOS

Biometric Generation of Digital Keys

 

Dániel SZEGŐ

Diagnosing Man-Machine System

     

12h15 - 14h00

Ebédszünet

 
     

Nemlineáris rendszerek (Elnök: Dr. Horváth Gábor)

14h00 - 15h20

   
 

Balázs BANK

Model-Based Synthesis of Piano Sound

 

János MÁRKUS

A Matlab Tool to Use and Test the ADC-Standard

 

Balázs VARGHA

Static Non-linearity Testing of D/A Converters

     

15h20 - 15h35

Szünet

 
     

15h50 - 17h10

   
 

Péter BERÉNYI

Hysteresis Modeling with Neural Networks

 

József NÉMETH

Identification of Volterra Kernels Using Interpolation

 

József VALYON

Employing Support Vector Machines for Nonlinear System modelling

 

Február 1. Csütörtök

 

Nagybonyolultságú számítógépes rendszerek (Elnök: Dr. Dobrowiecki Tadeusz)

8h30 - 9h50

   
 

Lőrinc ANTONI

Using Run-Time Reconfiguration for Fault Injection in Hardware Prototypes

 

Gábor HUSZERL

Quantitative Analysis of Statechart Based Models

 

Zsigmond PAP

Specification Completeness and Consistency Checking under UML

     

9h50 - 10h05

Szünet

 
     

10h05 - 11h25

   
 

Orsolya DOBÁN

Integrated Project Management Optimization

 

Dániel PETRI

Testing Real-time Object Oriented Software

 

Balázs POLGÁR

Process-graph Based Formulation of the Syndrome-decoding Problem

 

Dániel VARRÓ

Visual Automated Model Transformation (elmarad)

     

11h25 - 13h30

Ebédszünet

 

Jelfeldolgozás (Elnök: Dr. Kollár István)

13h30 - 15h15

   
 

László BALOGH

Generalization of a Total Least Squares Problem in Frequency Domain System Identification

 

Júlia THOMAS

Processing of Grey-scale Images in Passive Marker-based Motion Analysers

 

Csaba BENEDECSIK

Frequency Adaptation of the Adaptive Fourier Analyzer

 

Balázs FOCK

Self-correcting AC Amplifier with Inductive Divider

     

15h15 - 15h30

Szünet

 
     

15h30 - 16h50

   
 

Zoltán SZABÓ

False Lock in Frequency Synthesizers Implemented by Sampling Phase-Locked Loops

 

Tamás BAKÓ

Reconstruction of Nonlinearly Distorted Signals

 

Balázs VÖDRÖS

Identification of a Furnace from "Quasi-periodic" Measurements