Miniszimpózium 2003
BME english
  BME Méréstechnika és Információs Rendszerek tanszék

A konferencia programja

 

2005. február 8. kedd
  8:30 Péceli Gábor tanszékvezető nyitóbeszéde
 

Méréstechnika és jelfeldogozás szekció (elnök: Péceli Gábor)

  8:40 Sárhegyi Attila: Kvantált jel sűrűségfüggvényének helyreállítása
  9:00 Bogár István: Periodikus hullámformák torzításának adaptív kompenzálása
  9:20 Lazányi János: Speciális utasítás készlet kialakítása, valós ideju monitorozás alapján
  9:40 Szántó Péter: 3D Megjelenítés - Szegmens Alapú Képfeldolgozás
  10:00 Molnár Károly: Lőfegyver torkolati zajának detektálása STFT segítségével
  10:20 Zentai András: Motor vezérlés javítása szétcsatolási technika alkalmazásával
    Szünet (20 perc)
  Orvosi méréstechnika és diagnosztika szekció (elnök: Horváth Gábor)
  11:00 Székely Nóra: Emlődaganatok 3D modellezése
  11:20 Tóth Norbert: Folt Detektálás Mammogrammokon Textúra-Analízis segítségével
  11:40 Takács Gábor: Mammográfiás foltok számítógépes felismerése
  12:00

Mersich András: Indirekt vérnyomásmérés pontosságának növelése

  12:20

Csordás Péter: Fiziológiás jelek otthoni monitorozása

  12:40

Bretz Károly: A stessz, a kéz tremor és a testlengés kapcsolatának vizsgálata

   

Ebédszünet (1 óra)

  Hibatűrő és biztonságos rendszerek szekció (elnök: Majzik István)
  14:00 Széll András: Heterogén multiprocesszoros rendszerek tervezési megfontolásai
  14:20 Tóth Gergely: Folytonos idejű rendszerek anonimitása
  14:40 Gönczy László: Megbízható Web szolgáltatások tervezése
  15:00 Kocsis Zsolt: Alkalmazás benchmarking autonóm eszközökkel
    Szünet (20 perc)
  Modell-alapú szoftvertechnológia szekció (elnök: Pataricza András)
  15:40 Balogh András: A Viatra-2 modelltranszformációs keretrendszer
  16:00 Szőke Ákos: Minőségnövelés az agilis szoftverfejlesztésben
  16:20 Kovács Péter Tamás: Szolgáltatásbiztos beágyazott rendszerek tervezése platformfüggetlen modell felhasználásával
  16:40 Pintér Gergely: Állapottérkép megvalósítások futási idejű ellenorzése
  17:00 Erdősné Németh Ágnes: Funkcionális és nem funkcionális replikáció HA alkalmazásokban
  17:20 Domokos Péter: Megbízhatósági analízis modellszövés használatával
     
2005. február 9. szerda
     
  Információbányászat és tudásreprezentáció szekció (elnök: Selényi Endre)
  8:30 Dezsényi Csaba: MI Tervkészítő Algoritmusok Alkalmazása Komplex Dokumentum Feldolgozási Problémák Dekomponálására
  8:50 Varga Péter András: Ontológiák és formális szemantika az információkinyerésben
  9:10 Pilászy István: Jellemzők természetes nyelvű szövegekkel való gépi tanuláshoz
  9:30 Millinghoffer András: A Bayes-hálók elsőrendű logika irányába való kiterjesztéseinek áttekintése
    Szünet (20 perc)
  Intelligens ágensek szekció (elnök: Dobrowiecki Tadeusz)
  10:10 Kovács Dániel László: Virtuális Haszon Alapú Stratégia Választás Játékokban
  10:30 Darabos Dániel: Szenzorhálózattal támogatott navigáció
  10:50 Rövid András: Lágy számítási módszerek alkalmazásával történo 3D-s modellbecslés digitális képek alapján
  11:10 Tódor Balázs: Autonóm robotok lokalizációs algoritmusainak vizsgálata
  11:30 Sragner László: Integrál formula egydimenziós neurális hálózatokhoz